All eLearning Sites - CELT Athens Teacher Development Centre

All eLearning Sites - CELT Athens Teacher Development Centre

Contact Us

CELT Athens Teacher Development Centre

CELT Athens Teacher Development Centre

Study TEFL in Athens, Greece, an ideal location to combine holidays with your professional development. Courses offered include TEFL, Cambridge CELTA and DELTA as well as shorter courses both face-to-face and online for new or experienced teachers.

Site information

Username: MarisaConstantinides
URL: http://www.celt.edu.gr/c.htm
Category: General
Member since : 2010-09-06

 Average Rating: 3 / 5
Number of Ratings: 6

3/5

Reviews
2011-02-12 09:38:39
I followed my CELTA there and the quality of tuition and support were beyong expectation! Plus, I was only half an hour away from some fabulous beaches and nearby islands!

Rate and Review This Site

Daily

Daily Statistics  

Weekly

Weekly Statistics  

Monthly

Monthly Statistics  

 

Other sites from General

yurtdışı kargo - Hızlı ve güvenli kargo hizmeti almak için firmamız ile ieltişim kurunuz. Türkiye'nin resmi yurtdışı acil uçak kargo şirketi paket, evrak, numune gönderi hava taşımacılığı yaptırmak artık çok kolay! YURTDIŞI KARGO uygun fiyatlar, biz

yurtdışı kargo - Yurt içinden yurt dışına hava yolu uçak kargo hizmeti almak için en doğru adrese hoş geldiniz. Kutu, koli, bavul, bagaj fazlası, numune, evrak, döküman, zarf, paket daha fazla kargo gönderimi yapabilirsiniz.

CELT Athens Teacher Development Centre - Study TEFL in Athens, Greece, an ideal location to combine holidays with your professional development. Courses offered include TEFL, Cambridge CELTA and DELTA as well as shorter courses both face-to-face and online for new or experienced teachers.

uçak kargo - Yurt içinde büyük bir potansiyele sahip olan uçak kargo firmaları ile bir şehirden diğer bir şehre hızlı aynı gün içinde şehirler arası uçak kargo hizmeti almak için en doğru adreste bulunmaktasınız.

uçak kargo - Şirketimizin adından da anlaşılacağı gibi yurt içi ve yurt dışı en acil olan gönderileri hızlı ve güvenli bir şekilde göndericiden alıcısına büyük bir resmiyet çerçevesi içinde ulaştırmaktayız.